Kamošovi Marošovi

Autor: Albert Nagy | 19.12.2012 o 7:40 | Karma článku: 6,95 | Prečítané:  793x

Servus Maroš, už to budú dva roky, čo sme vyfackali naše priateľstvo, odvtedy sa ho ale snažíme pomaly stavať na nohy s menšími alebo väčšími úspechmi. Chcem Ti len napísať, že ma trochu mrzí, že tých zážitkov s Tebou nebolo viac, ale tak snáď na rok. Kedysi sme spolu zvykli bilancovať na konci roka, tak ja by som teraz začal.

Ako vieš, a videl si, v januári sme sa s milou presťahovali na dedinu, poriadne sme to ešte nezapili, ale tak ešte dorobím ten gril na dvore, ako som Ti sľúbil a potom to zoberieme jedným vrzom. Býva sa nám spolu dobre, sme tu spokojní a myslím, že sme našli aj pokoj a inšpiráciu. Máme to tu útulné a pekné a od vašej poslednej návštevy sa toho veľa zmenilo.

Pamätám, ako sme začiatkom roka spolu sledovali voľby, výsledok nás príliš nepotešil a tuším sme si vtedy aj volali, len sa nám o tom moc nechcelo rozprávať. Spýtal si sa ma, či je tento národ taký zblbnutý alebo to len my vidíme úplne inak? Zhodli sme sa ale na tom, že pravica si za porážku na celej čiare môže sama a že tak nám treba. Slováci si demokraticky zvolili to, čo chceli a tak to má byť.

Inak sme sa veľmi tešili aj z hokejistov, to si tiež pamätám, ako sme to ani nechceli ísť nikam pozerať, iba každý doma sám, aby sme náhodou neporušili rituál. Nakoniec sa podarilo striebro a bolo to úžasné. Pamätám sa, ako si mi hučal do telefónu Slovenskóóó, ale nás asi oveľa viac potešilo, že sme dali dole tých Čechúňov. To som Ti do telefónu zase hučal ja.

Dokopy som na jar a začiatkom leta ani nič také nerobil. Upravoval som dvor a musel som ho aj oplotiť, lebo pamätáš si ten starý už preskočil aj pes. Pomáhal mi s tým Peťo, ten, čo ste spolu hrávali v Zámkoch. Musel som tam zavolať aj báger na terénne úpravy lebo veď vieš v akom to tam bolo stave. Spolu sme ešte opravovali strechu na starej kôlničke a vtedy si mi aj hovoril, že si postúpil v novej práci. Bol som zaneprázdnený a nevenoval som tomu pozornosť, akú by si to zaslúžilo, ale tešil som sa a aj sa teším. Vždy som vravel, že si šikovný chalanisko. Som rád, že sa ti konečne darí aj v tejto oblasti.

Potom som sa v auguste ženil. Pamätáš ako sme ráno spievali Tú loď, čo sa plaví do neznáma... ? Bolo to ako za starých čias. Svadba bola parádna, veľa sme sa smiali, veľa sme tancovali a spievali. Bola to skvelá noc. Maroš, v manželstve sa zatiaľ cítim dobre, manželka sa o mňa stará, podporujeme sa a môžem povedať, že sme spolu šťastní. Síce ma starší varujú, že to ešte len príde, manželstvo Ti môžem zatiaľ len odporučiť. Viem, že Ty si veľmi zodpovedný a najprv potrebuješ mať pevnú strechu nad hlavou. Prajem si, aby sa vám to tento rok podarilo uskutočniť a myslím, že by vám to spolu pristalo aj vo svadobnom.

Inak má manželstvo aj jednu nevýhodu. Pribral som asi 7 kíl. Jednak som si niečo priniesol zo svadobnej cesty, ale aj tak. Nepomohlo ani to, že som po dovolenke plný síl dorobil konečne prístrešok pred dverami a dokonca aj drenážku tej zadnej steny, čo nám tak vlhla, ak si pamätáš. Dosť som sa na tom namakal, ale ani kilečko nešlo dole. Nepomohol ani futbal. Vieš teraz robím asistenta trénerovi, vieš ten, čo ho stále spomínam a aj za svedka mi bol. Ma oslovil, či by som mu s tým nepomohol. Rozmýšľam ale, že by som na jar začal normálne hrávať. Síce som sa vtedy po operácii kolenných väzov zaprisahal, že futbal nechcem vidieť, nakoniec to asi predsa len skúsim. Tá lopta mi prirástla príliš k srdcu a na to ihrisko ma to zase ťahá.

Potom bola u nás oberačka. Poviem Ti, tento rok bola parádna úroda aj slad bol vysoký a ukazuje sa, že aj vína budú dobré. Maroš ružové máme tento rok fantastické, to musíš niekedy okoštovať. Nezaostáva ale ani biele a červené. Budeme to musieť niekedy spolu pozrieť. Som zvedavý, čo povieš.

Asi takto nejako som prežil tento rok. Veľmi sa teším na sviatky, pomaly ma chytá tá atmosféra a aj u nás doma to už veľmi cítiť, že sa blížia Vianoce. Potrebujem si tiež oddýchnuť a venovať sa trochu blízkym. Dúfam, že si to poriadne užijem. Na Silvestra asi budeme doma, zatiaľ je nám to tu vzácne, a neplánujeme žiadne bujaré oslavy. Už som taký podpapučník, čo potrebuje klud. :-)

Inak Ti chcem ešte Maroš popriať pokojné Vianoce v kruhu blízkych, nech si oddýchneš a načerpáš sily, aby si mohol uskutočniť všetky tie plány, o ktorých si mi vtedy v lete hovoril. Poriadne osláv aj Silvestra a potom už hlavu hore a s chuťou do práce.

Drž sa Maroš a všetko dobré v roku 2013.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?