Ženy by nemali plakať

Autor: Albert Nagy | 5.9.2011 o 9:50 | Karma článku: 9,27 | Prečítané:  1921x

Pekná nedeľa, razím si to rovno z kostola v dobrej nálade podať Lotto, lebo veď čo ak by sa na mňa práve chcelo usmiať šťastie a ja nebudem pripravený. Ako som sa tak premotával cez ľudí vychádzajúcich z kostola, kúsok predo mnou som zazrel pani kuchárku z mojej základnej školy. Viem o nej, že nemá práve na ružiach ustlané a život jej priniesol trpké chvíle, ale niekedy keď sme mali spoločnú cestu, väčšinou práve z kostola, sme sa zvykli len tak porozprávať, čo je nové. Rovnako som to plánoval aj teraz. Kopol som trochu do vrtule, nech ju dobehnem a sotva som bol na jej úrovni, spustil som: „Ale dobrý deň mladá pani!" Pani sa obzrela nabok a s plačlivým výrazom mi potichu odpovedala: „Dobrý Albertko!" sklonila tvár na znak, že dneska nie a ja som sa začal cítiť strašne hlúpo, že som na ňu tak hurónsky vyletel a ešte jej možno aj pridal.

Je to hrozné, vidieť plakať ženu, zmocní sa ma taký zvláštny pocit, že tomu kto za tie slzy môže, by som spôsobil tú bolesť tisíckrát horšiu. Vidieť plakať maminku alebo frajerku, prípadne veľmi blízku dievčinu, ma vie niekedy úplne odstaviť. To by som podpálil asi celý svet. Nuž len viete, ako to chodí, práve vtedy treba zachovať pokoj a rozvahu, pretože poväčšine akýkoľvek hrdinský čin len prileje olej do ohňa.

Nie sú však slzy ako slzy. V jednom múdrom článku som sa dočítal, že my muži máme radšej, keď na nás pri hádke ženy teatrálne kričia, nadávajú nám, ako keď plačú, pretože máme pocit, akoby nás citovo vydierali. No ale musím povedať, že toto je asi svätá pravda. Neznášam, ak osoba ženského pohlavia pri hádke so mnou začne plakať, či už oprávnene alebo neoprávnene. Zároveň však musím povedať, že fungovať to funguje dokonale. Po nejakom čase prestanem argumentovať, zložím zbrane a sústredím sa len na zastavenie toho plaču. Nuž čo, v tomto som teda poriadny slaboch.

Keďže chlapi predsa neplačú, len údajne vyplakávajú, keď sú chorí, čo je samozrejme lož, ostalo to plakanie na ženách. Vôbec nám to teda nevyhovuje, ale tak my vám tie slzy baby radi utrieme, aj keď za ne asi často môžeme my. Len pri tých hádkach možno skôr teda krik, ľahšie je to potom s udobrovaním a dobré udobrovanie predsa nikdy nie je zlé.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?