Top Topoľčany

Autor: Albert Nagy | 6.6.2011 o 11:45 | Karma článku: 9,34 | Prečítané:  1730x

Ako Nitrančan a poránny trogár by som o žochároch pekne písať nemusel, len voláko ma jedného piatkového doobedia velice milo prekvapilo toto mesto. Pracovne sem chodievam celkom pravidelne po úradoch a tak, ale zaslepený som si to nikdy nevšimol.

Idem si tak pešou zónou k mestskému úradu, vonku neskutočný hic, také dusno pred poriadnou búrkou a ja som míňal všetky miesta s tieňom, vyhýbajúc sa pečúcemu slnku. Jedna vec ma ale hrkla a nedalo sa to prehliadnuť. Plná pešia zóna v piatok doobeda? Také mi to prišlo celkom čudné, ale tak dajme tomu dobre, ľudia sa asi dohodli. To podstatnejšie a krajšie bolo však sledovať ich. Akoby som nebol ani na Slovensku. Partičky spokojných dôchodkýň, smejúc sa v družnej debate na lavičkách ako pubertiačky. Kúsok ďalej páni, možno manželia spomínaných paňuliek, v rovnakej pohodovej nálade. Skupinky mamičiek s deťmi radiac si, čo na ktoré dieťa  platí a čo zas nie, no proste dobrá nálada všade naokolo, až to človeka nútilo spomaliť krok, dať si zmrzku a vychutnať si, aspoň na chvíľu, tú všade prítomnú dobrú náladu. Musím povedať, že z Topoľčian a blízkeho okolia mám dosť priateľov a známych a sú to všetko veľmi príjemní ľudia, čo som si tak kráčajúc dával do súvisu.

Zaskočilo ma to aj preto lebo v Nitre niečo podobné dávno nevidieť. Ľudí z pešej zóny vyhnali Mlyny (nákupné centrum) a keď sa ako tak naplní, dobrú atmosféru tam cítiť zriedka, ak teda vôbec. Vidieť skôr povýšenecké pohľady a počuť uštipačný smiech. Niekedy mám pocit, že si tu závidíme aj nos medzi očami a ako náhle niekto vyniká, stáva sa terčom. Nevidieť spokojných dôchodcov a necítiť pohodu. Možno by sme sa mohli ísť od žochárov niečo priučiť Nitrančani. Či?

Je možné, že som bol len trošku precitlivený a pozeral som sa ružovými okuliarmi. Asi som až príliš kritický k svojmu rodisku a píšem to všetko tendenčne. Mal by som ale povedať: „Dobré žochári! Fodbal, hokej ešte né, ale cíteu som sa u vás fajnovo! Máme sa čo učiť Nitre!"

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Spor medzi lyžiarkami a asociáciou ide do finále, výsledok je neistý

Dva alebo desať? Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť ani na tom, koľko sporných bodov riešili.

SVET

Len začíname, nebudeme hrať mŕtve, odkazujú Trumpovi milióny žien

Nový prezident začal rušiť kľúčovú reformu svojho predchodcu.


Už ste čítali?