Jančiho Božie Vianoce

Autor: Albert Nagy | 10.1.2011 o 15:06 | Karma článku: 9,19 | Prečítané:  1496x

Už riadny mesiac zdobí naše mestá preslávený bilboard s vianočným želaním asi najväčšieho, a ako tak čítam, snáď aj najviac veriaceho Slováčiska. Dnes ma z toho plagátu teda opäť raz prekukol. Ten pohľad... taký vrúcny a úprimný až sa tomu prianiu nedá neveriť.

 zdroj: internet

Vianoce pominuli, aj do nového roka sa mi podarilo vykročiť, tak už môžme aj škaredšie písať. :) Problém je asi iba v tom, že Jankovi neverím ani nos medzi očami. Zaprial mi síce krásne a patrí sa za to pekne poďakovať, lenže pri jeho správaní a slovníku... Veľkú radosť z priania mala určite aj príslušníčka, ktorá si dovolila nehoráznym spôsobom jednať s jeho osobným šoférom. Čo jej náš „všadebol" Janko všetko pekne a najmä slušne vysvetlil. Tá sa na tom prianí asi z chuti zasmiala. Trošku možno aj cez slzy. Radosť mala zrejme aj Anička, ktorá si chúďa zas raz otvorila ústa a hneď po nich aj dostala. Náš Janko je jednoducho taký. Cukor a med ale skúste ho napajediť. Ako správny Slováčisko si sem-tam hrkne aperitív a ako kresťan si teda po nose brnkať nenechá a svojich bratov a sestry okamžite upozorní, aby sa náhodou nevydali po zlej ceste. Materiálne sa mi tie Vianoce nežiada celkom komentovať. Náš Janko si na darčeky určite zarobil vlastnou hlavou a rukami. Všetko samozrejme po kresťansky. Napokon Vianoce našťastie boli, sú a budú o niečom úplne inom.

Na záver možno iba jeden citát šoféra autobusu mestskej hromadnej dopravy, ktorým ma úplne odrovnal. Keď si pred ním na križovatke dvaja účastníci premávky slovne a gestami vysvetlovali kto má pravdu, šofér sucho zaperlil: „Nuž čo? Pánbičko má veľkú zoologickú záhradu.“

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Spor medzi lyžiarkami a asociáciou ide do finále, výsledok je neistý

Dva alebo desať? Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť ani na tom, koľko sporných bodov riešili.

SVET

Len začíname, nebudeme hrať mŕtve, odkazujú Trumpovi milióny žien

Nový prezident začal rušiť kľúčovú reformu svojho predchodcu.


Už ste čítali?